Het grote podium naast de boom hoefde dit jaar niet te worden opgebouwd: er zijn tijdens de feestdagen geen muzikale optredens van lokale en internationale koren.
In Palestijnse steden geldt momenteel een avondklok na een piek in coronagevallen. Tussen 19.00 uur ’s avonds en 6.00 uur ’s ochtends is er daarom niemand op straat. Het aanlichten van de kerstboom – normaal gesproken een feestelijke aftrap van het kerstseizoen – zal dit jaar een zeer bescheiden ceremonie zijn, op 5 december.
“Er zullen maar 12 mensen bij aanwezig zijn, en het zal maar kort duren. Men zal naar het plein gaan en de priesters zullen de boom zegenen”, aldus de burgemeester.
Aartsbisschop Pierbattista Pizzaballa, de nieuw aangestelde Latijnse patriarch van Jeruzalem, vertelde tegen persbureau CNS dat het patriarchaat in gesprek is met zowel de Palestijnse als de Israëlische autoriteiten om te bepalen hoe de traditionele religieuze kerstvieringen zullen worden gehouden. Maar nu de situatie dagelijks verandert en de Israëli’s en Palestijnen elk hun eigen verschillende eisen op tafel leggen, is er nog niets afgerond, zo voegde hij eraan toe.